Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite i niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.