Kraków – wzrost komunikacji i przewozów komunalnych

Głównym z globalnych przeszkód w lwiej części polskich miast jest transport. Polskie gminy są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości samochodów na naszych szosach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całość infrastruktury Krakowa.

Spośród pozostałych lokalizacji, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.