portal kobiecych inspiracji

Aktywna na emeryturze
Wiek tak de facto to tylko liczba. Możesz mieć 55 lat, ale wyglądać na 40 i czuć się na 35. Lecz możesz również mieć 50 lat, jednakowoż wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak prawidłowo dbasz o swoje ciało i co robisz, by pozostać aktywną.

kobiece problemy

Aktywność fizyczna – czy już za późno, aby rozpocząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeśli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 bądź 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu co niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie sprawić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla dam na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może polepszyć gęstość kości oraz zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze oraz innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, umieją one także mocno zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała.